Bankowość internetowa pozwala nam bez wychodzenia z domu załatwiać sprawy, które kiedyś pochłaniały sporo czasu i cierpliwości. Wraz z rozwojem technologii powstaje coraz więcej funkcji i udogodnień, które ułatwiają organizację codziennych spraw i formalności. Czym dokładnie jest bankowość internetowa? Jakie są jej formy i zalety?

Jak działa bankowość internetowa?

Bankowość internetowa zwana także elektroniczną lub e bankowością, daje możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych i formalności bankowych online. Z coraz większej liczby produktów i udogodnień oferowanych przez banki, możemy skorzystać bez wychodzenia z domu. Trzeba jedynie mieć komputer lub smartfon z dostępem do internetu. Wystarczy kilka kliknięć, a płatności, zakupy czy inwestycje, będą załatwione.

Bankowość internetowa – możliwości

Bankowość internetowa, to nie tylko możliwość założenia i prowadzenia konta bankowego przez internet. Użytkowanie bankowej aplikacji na komputerze i telefonie daje znacznie więcej opcji i rozwiązań. Dokonywanie przelewów i zakupów online, zaciąganie kredytów, założenie lokaty, a nawet załatwienie spraw urzędowych, to wszystko może zająć jedynie chwilę dzięki e bankowości.

Jak zaciągnąć kredyt przez internet?

Aby wnioskować o kredyt przez internet wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Do dokonania tej formalności potrzebne będzie uzupełnienie odpowiednich danych, przy pomocy podstawowych dokumentów potrzebnych do wydania decyzji kredytowej. Po przekazaniu formularza do banku należy czekać na weryfikację zdolności kredytowej oraz decyzję. Możliwe, iż jeszcze podczas wypełniania formularza skontaktuje się z klientem przedstawiciel banku, w celu organizacji reszty formalności. Po pozytywnym rozpatrzeniu prośby o przyznanie kredytu, należy zatwierdzić jego umowę. Można zrobić to przy pomocy serwisu, za pośrednictwem kuriera lub udając się osobiście do placówki bankowej.

Kredyt można zaciągnąć także poprzez bankowość elektroniczną, gdzie bank często umieszcza propozycje kredytowe, przygotowane specjalne dla danego klienta. W tym wypadku bank nie wymaga przekazania zaświadczenia o zarobkach, kredyt przyznawany jest na podstawie wyciągów z konta. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kredytów online, odwiedź stronę: http://loando.pl/wpis/kredyt-online-bez-wychodzenia-domu.

Profil zaufany – co to jest?

Profil zaufany, to zestaw potwierdzonych danych, umożliwiający załatwienie spraw urzędowych online. Dzięki temu można szybko i łatwo potwierdzić swoją tożsamość i w mgnieniu oka załatwić sprawy, które normalnie w urzędzie mogłyby zająć nawet kilka godzin. Istnieje kilka możliwości założenia takiego profilu, między innymi przy pomocy konta bankowego.

Wady bankowości internetowej

Przeprowadzane raz na jakiś czas prace techniczne oraz niespodziewane awarie całkowicie uniemożliwiają korzystanie z bankowości elektronicznej. Dodatkowo korzystanie z każdej usługi sieciowej, naraża klientów na niebezpieczeństwo w postaci cyberprzestępczości. Aby uniknąć tak dużego ryzyka, należy stosować się do zaleceń banków i w odpowiedni sposób korzystać z internetowych rozwiązań.

Dodaj komentarz