Dzisiaj po godzinie 18.00 mikro, małe i średnie firmy będące Klientami Getin Noble Banku będą mogły składać wnioski o udzielenie subwencji finansowej w ramach „Tarczy Finansowej PFR” za pośrednictwem bankowości internetowej. Nowy program pomocowy Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach Tarczy Antykryzysowej ma na celu ochronę polskiego rynku pracy oraz zapewnienie firmom płynności finansowej w dobie poważnych zakłóceń gospodarczych spowodowanych epidemią COVID-19.  

– Ze względu na obecną sytuację ostatnie tygodnie wymagały od nas intensywnych działań  i wprowadzania nowych rozwiązań umożliwiających naszym Klientom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi Klienci mogli zdalnie korzystać z pełnego pakietu usług. Wprowadziliśmy również pakiet rozwiązań umożliwiających ułatwienia w regulowaniu zobowiązań kredytowych przez podmioty prawne, które znalazły się w trudnej sytuacji. Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Jesteśmy w gronie banków, które dziś umożliwią swoim Klientom składanie wniosków o pomoc finansową w ramach programu Tarcza Finansowa PFR – mówi Tomasz Misiak, Członek Zarządu Getin Noble Banku. Cały proces będzie można przeprowadzić bezpiecznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez konieczności wychodzenia z domu – dodaje.   

Tarcza Finansowa PFR dla Firm i Pracowników to nowy program pomocowy skierowany do przedsiębiorstw, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa.

Jest realizowany przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach stworzonej przez rząd Tarczy Antykryzysowej

Celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Program skierowany jest do kilkuset tysięcy polskich przedsiębiorców i ma przyczynić się̨ do powrotu polskich firm na ścieżkę̨ rozwoju. Do mikrofirm (zatrudniających co najmniej jednego pracownika) oraz do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw trafi blisko 100 mld zł.

Szczegóły Programu znajdują się w materiałach informacyjnych Polskiego Funduszu Rozwoju opublikowanych m.in. na stronie Banku pod adresem: https://www.getinbank.pl/firmy/tarcza

Dodaj komentarz