Kredyty frankowe wywołały w Polsce niemałą aferę. Jak jednak przygotować się do pozwu wobec banku i gdzie szukać pomocy?

Kredyty frankowe – dlaczego tak naprawdę nadal potrzebna jest pomoc?

Kredyty frankowe w Warszawie Centrum to temat, który w ciągu ostatnich lat zdołał już dość mocno się wyciszyć. Nie oznacza to, że cały problem już doszczętnie zniknął, lecz w pierwszej kolejności wypadałoby zadać sobie kluczowe pytanie – o co tak właściwie chodzi w całej tej sytuacji? Na początku XXI wieku wiele polskich banków mocno zachęcało do brania kredytów we frankach szwajcarskich, a klienci rzeczywiście decydowali się na taki ruch. Przekonywała ich do tego przede wszystkim stabilność kursu tej waluty, która była zapewniana przez szwajcarski rząd. Gdy jednak polityka monetarna w Szwajcarii uległa ostatecznie zmianie, kurs franka dosłownie wystrzelił górę, co dla wszystkich kredytobiorców posiadających zobowiązania w tej walucie było dosłownie katastrofą. Czasem rata kredytu mogła wzrosnąć o nawet kilkadziesiąt procent, a wiele osób po prostu nie było w stanie pokrywać tak kosmicznych opłat.

Kredyty frankowe – jakie wyjścia daje nam dobrze skonstruowany pozew?

Możecie się teraz zastanawiać, skąd tak właściwie mowa o pozwach. Okazuje się, że wiele banków w umowach dotyczących kredytów we frankach zawierało klauzule, które okazywały się szkodliwe dla klientów i mocno wpływały na fakt aż tak drastycznych wzrostów rat. Z takimi problemami walczą obecnie kancelarie, takie jak chociażby KS Legal Kancelaria Prawna. Zajmują się one analizowaniem umów, wystawianiem pozwów i walką o dobre imię klientów, walcząc na przykład o unieważnienie umowy bądź o przewalutowanie kredytu na polskie złotówki, oczywiście z zachowaniem korzystnego oprocentowania z pierwotnej umowy. Jeżeli więc zdecydujemy się na usługi odpowiedniej kancelarii prawnej, będziemy w stanie poradzić sobie z tym ogromnym problemem, przy okazji otrzymując wsparcie na całej długości postępowania.

Dodaj komentarz