Epidemia koronawirusa negatywnie wpływa na sytuację finansową wielu osób. W związku z tym terminowa spłata naszych comiesięcznych zobowiązań może być trudniejsza niż zwykle. W takiej sytuacji możemy skorzystać z kilku rozwiązań, które mimo przejściowych problemów pozwolą nam dalej terminowo spłacać zadłużenie i nie popadać w kłopoty. Sprawdzamy, jak to zrobić i jakie korzyści niosą za sobą te rozwiązania.

Kłopoty finansowe mogą zdarzyć się każdemu z nas. Najważniejsze, aby mimo wszystko nie chować głowy w piasek i podjąć odpowiednie kroki. Wyjaśniamy, jak w trudnych chwilach poradzić sobie ze spłatą zadłużenia tak, żeby nie obciążyć naszego domowego budżetu.

Spłacaj tak, jak Ci wygodnie

Istnieje wiele możliwości, które pozwolą nam spłacić długi na „naszych zasadach”. Pierwszym z nich jest dostosowanie wysokości raty do naszej aktualnej sytuacji finansowej. – Celem firmy windykacyjnej jest dogadanie się z osobą zadłużoną. Właśnie dlatego dla każdego klienta przygotowywana jest dedykowana oferta spłaty zobowiązania. Podczas rozmowy telefonicznej konsultant przedstawi kilka propozycji rozłożenia długu na raty. Klient wybierze taką, która aktualnie nie obciąży zbytnio jego domowego budżetu. W ten sposób będzie mógł w wygodny sposób spłacić swój dług – wyjaśnia Damian Bednarski z Ultimo. A co w sytuacji, gdy rozłożyliśmy dług na raty, ale teraz są one za duże? – W przypadku, gdy podczas spłaty zobowiązania nasza sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu, możemy zwrócić się do firmy windykacyjnej z prośbą o zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty. Warto jednak pamiętać, że takie działanie może wydłużyć okres spłaty zadłużenia. Możemy także poprosić o zmianę terminu spłaty na bardziej dogodny. Na pewno zawsze warto porozmawiać z doradcą o naszej sytuacji – dodaje Damian Bednarski.

Zarządzaj długiem bez wychodzenia z domu

Nowoczesne firmy windykacyjne udostępniają swoim klientom dedykowane portale do obsługi zadłużeń. Jest to wygodne, intuicyjne i w obecnych czasach bardzo przydatne rozwiązanie. Chcąc z niego skorzystać wystarczy zarejestrować się na portalu podając kilka podstawowych danych, które umożliwią naszą weryfikację. – Zarejestrowani klienci na portalu mogą zapoznać się z przygotowaną ofertą spłaty zadłużenia, swobodnie zarządzać swoimi zobowiązaniami, dokonać płatności online, a także w prosty i szybki sposób zatwierdzić ugodę. Portale do obsługi zadłużonych są odpowiednio zabezpieczone i proste w obsłudze. Przy korzystaniu z nich obowiązują podobne zasady jak w przypadku bankowości elektronicznej. Konto chroni hasło, które klient sam ustala przy rejestracji, a wgląd do informacji mają tylko użytkownicy platformy – tłumaczy Damian Bednarski z Ultimo. Z portalu do obsługi zadłużeń możemy korzystać za pomocą laptopa, telefonu czy tabletu. Dzięki temu swoimi zobowiązaniami możemy zarządzać 24 godziny, 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca. W ten sposób wszelkie sprawy załatwimy w dogodnym dla nas miejscu i czasie.

W rozwiązaniu naszych kłopotów finansowych pomoże przede wszystkim szybki kontakt z wierzycielem. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak chociażby odsetki za nieterminową spłatę zobowiązań czy wpis do rejestru BIG. W czasie, gdy należy jak najmniej wychodzić z domu, warto skorzystać z takiego udogodnienia jak portale do obsługi zadłużeń online.

Dodaj komentarz