Prowadzenie własnej firmy wiąże się z okresami dobrego prosperowania i takimi, w których jest nieco słabiej, trzeba więcej zainwestować lub szukać realnych oszczędności. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy często posiłkują się kredytami dla firm. Choć oferta banków jest pod tym względem wyjątkowo rozbudowana, warto przyjrzeć się temu, co w tym temacie oferuje nam sektor pozabankowy.

Parabanki już jakiś czas temu przestały kojarzyć się z pożyczkami na lichwiarski procent i na podejrzanych warunkach. Ich oferta jest obecnie na tyle rozbudowana, że coś dla siebie znajdą nie tylko osoby szukające szybkich chwilówek, ale również pożyczkobiorcy nastawieni na spłatę w ratach. Pożyczki pozabankowe są, co prawda droższe, ale mają szereg zalet, jakich nie dają banki. W ostatnich latach rośnie także oferta dla przedsiębiorców. Coraz więcej parabanków ma ciekawe propozycje dla firm.

Czy warto pożyczać poza bankiem?

Ciekawe pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorców w Warszawie i nie tylko można znaleźć zarówno w firmach działających stacjonarnie, jak i w wirtualnej przestrzeni. Większość firm pożyczkowych działa na dosyć podobnych zasadach – mniej formalności i dokumentów, a wyższa przyznawalność. Kosztem wyższej ceny samej pożyczki. To dobra oferta dla przedsiębiorców, którzy potrzebują dodatkowej gotówki, a bank odmówił im finansowania. Przed złożeniem wniosku warto jednak bardzo dobrze się zastanowić, czy dodatkowe finansowanie faktycznie jest firmie niezbędne i czy będziemy w stanie regularnie je spłacać. Sięganie po pożyczkę po to, by załatać dziury budżetowe w kiepsko prosperującej firmie może być równie kiepskim pomysłem.

A może konsolidacja zobowiązań?

Jeśli szukasz dodatkowego finansowania dla firmy, rozważ pożyczki konsolidacyjne w Warszawie. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza w przypadku posiadania zbyt wielu kredytów czy innych stałych zobowiązań. Pożyczka konsolidacyjna pozwala połączyć wszystkie zobowiązania w jedno z niższą ratą, ale dłuższym okresem spłaty.

Dodaj komentarz