Odpowiedni sprzęt do prezentacji i prowadzenia szkoleń znacznie wpływa na jakość wystąpienia. Ważne, żeby znaleźć akcesoria dobrej jakości. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie flipchartu?

Flipchart to duża biała tablica, ułatwiająca prowadzenie prezentacji. Można na niej zawiesić kartki papieru i zapisywać wybrane zagadnienia. Bloki do flipchartów powinny być wykonane z dobrej jakości papieru. Jeśli będzie wystarczająco gruby, flamastry nie będą przebijały. Dodatkowo kartki podczas przewracania nie będą się darły, więc notatki i informacje przetrwają przez długi czas. Dostępne są zarówno bloki z czystymi kartkami, jak i takimi w kratkę.

Ważne jest, żeby dobrać odpowiednie flamastry. Wybór jest bardzo szeroki – mogą mieć różne kolory i końcówki, przez co możliwe jest urozmaicenie notatek. Flipcharty mają także magnetyczną powłokę, po której można dodatkowo pisać. Służą do tego specjalne suchościeralne flamastry i gąbka do zmazywania. Dla łatwiejszego korzystania tablica może być umieszczona na stojaku z kółkami. Pozwoli to szybko i lekko przemieszczać flipchart między pomieszczeniami.

Jakie wyposażenie jest niezbędne w biurze?

Aby praca w biurze była odpowiednio zorganizowana, niezbędne jest wyposażenie go w kilka elementów. Podstawą są wygodne mebla oraz ergonomiczne krzesła. Często praca siedząca jest żmudna i jednostajna, dlatego liczy się wygoda i komfort. Kolejnym obowiązkowym elementem są segregatory biurowe. Umożliwiają porządkowanie dokumentów, a dzięki różnym rozmiarom i kolorom można je dokładnie poukładać, według konkretnego schematu. Jeśli zadba się o odpowiednie opisanie każdego segregatora, odnalezienie dokumentów będzie łatwe i szybkie. Istotne jest także zadbanie o dobrej jakości sprzęty – drukarkę, niszczarkę, skaner. Dzięki nim codzienna praca będzie przebiegała o wiele sprawniej. Na bieżąco należy także  zaopatrywać pracowników w papier, notesy czy długopisy. Najlepiej, jeśli w biurze będzie za to odpowiedzialna jedna osoba.

Dodaj komentarz