Posiadanie rozbudowanej floty samochodowej zdecydowanie wymaga podejmowania określonych środków, które sprawią, że wszystkie pojazdy będą zawsze gotowe do jazdy, będą się charakteryzowały bardzo dobrym stanem technicznym, jak również zapewnią komfort jazdy. W firmach, które mają rozbudowaną flotę pojazdów często podejmuję współpracę z hurtownią paliwa. Zamawianie większych ilości paliwa pozwala oszczędzać czas i ciąć koszty.

Rozbudowana flota samochodowa to tak naprawdę często jedno z podstawowych narzędzi, dzięki któremu możemy bez żadnego problemu prowadzić biznes, świadczyć usługi, dostarczać zamówiony towar bezpośrednio do klientów.

Skuteczne zarządzanie flotą samochodową na pewno sprawi, że firma będzie działała sprawniej, nie będziemy mieli również problemów z logistyką. W przypadku dużej, a także różnorodnej floty pojazdów zachodzi konieczność hurtowego zamówienia paliwa. Warto podjąć współpracę z hurtownią paliwa, jak również posiadać zbiorniki na paliwo wraz z dystrybutorami.

Co to jest hurtownia paliwa?

Hurtownia paliwa to w dużym skrócie specjalistyczne firmy, które zajmują się zakupem paliwa bezpośrednio od rafinerii, jak również ich transportem bezpośrednio do klientów. Transport paliwa odbywa się z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, z wykorzystaniem specjalnie do tego przygotowanych cystern.

Wybierając hurtownię paliwa sprawimy, że bardzo szybko zostaną do nas dostarczone niezbędne ilości, w wybranym przez nas terminie. Jednocześnie będziemy mieli pewność, że zakupione paliwo będzie miało ściśle określone, takie same parametry.

Jakie są zalety posiadania zbiorników na paliwo?

Na terenie naszej firmy paliwo musi być oczywiście w odpowiedni sposób przechowywane. Do tego służą zbiorniki na paliwo. Do tego oczywiście musimy pamiętać o tym, aby zainstalować dedykowane dystrybutory.

Stosowanie takiego rozwiązania przede wszystkim pozwala na to, aby wszystkie pojazdy opuszczające teren firmy były w pełni zatankowane. Kierowca, który opuszcza bazę zatankowanym pojazdem nie musi tracić czasu na myślenie o uzupełnieniu paliwa, nie musi poświęcać czasu na szukanie stacji i stanie w korkach. Może się zatem skupić tylko i wyłącznie na wykonywaniu obowiązków.

W przypadku floty samochodowej, która składa się z kilkunastu bądź kilkudziesięciu pojazdów, rezygnacja z tankowania na mieście to również znacząco mniej faktur VAT za paliwo, mniej pracy dla działu księgowości, jak również łatwiejszy obieg dokumentów.

Dodaj komentarz