Każdemu z nas zależy na tym, aby jak najdłużej żyć w jak najlepszym zdrowiu i zapewnić sobie oraz najbliższym odpowiednie bezpieczeństwo finansowe. Niestety, czasami nasze życie może w najmniej spodziewanym momencie ulec całkowitej zmianie i może okazać się, że nie będziemy w stanie utrzymać swojej rodzinie. Właśnie w takich sytuacjach warto posiadać odpowiednie ubezpieczenie na życie, którego podstawowym zadaniem jest ochrona Ciebie oraz Twoich najbliższych. Może się jednak zdarzyć, że wybrana przez nas polisa nie spełnia swojej roli. Jak wystrzegać się błędów przy jej wyborze?

Kierowanie się ceną ubezpieczenia na życie

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że ubezpieczenie na życie posiadające atrakcyjną cenę znacznie bardziej przyciąga uwagę klientów, a cena polisy stanowi jeden z kluczowych elementów, na jakie zwracamy uwagę przy jej wyborze. Niestety, rzeczywistość bardzo często pokazuje, że ubezpieczenie na życie to produkt, na którym nie powinniśmy oszczędzać. Oczywiście bardzo ważne jest dopasowanie konkretnej oferty i wysokości do naszych potrzeb i możliwości. Jednakże, bardzo często za niewielką dopłatą możemy liczyć na znacznie szerszy zakres ochrony.

Zakres ubezpieczenia na życie powinien być na tyle szeroki, by mogło ono chronić Cię w wyniku znacznie większej ilości zdarzeń i nieszczęśliwych wypadków w porównaniu z podstawowym ubezpieczeniem. Wariant podstawowy ubezpieczenia zapewnia bowiem wypłatę środków tylko w wyniku śmierci ubezpieczonego.

Niedopasowanie ubezpieczenia do swoich potrzeb

Dla znacznej części osób posiadanie ubezpieczenia na życie to jedyny sposób na ochronę swojej rodziny w sytuacji, gdyby nas zabrakło. W końcu odpowiednia wysokość ubezpieczenia byłaby w stanie umożliwić pokrycie wydatków, spłatę zobowiązań i utrzymanie jakości życia na odpowiednim poziomie. Warto jednak mieć na uwadze, że każdy z nas posiada zupełnie inne potrzeby. Ze względu na to polisa, która świetnie sprawdza się u osoby, która ma na utrzymaniu kilkoro dzieci, może nie zdać egzaminu w przypadku singla lub osoby, która sama na siebie zarabia.

Decydując się na zakup ubezpieczenia na życie warto wziąć to pod uwagę. Może okazać się, że w Twoim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania lub umożliwiające stworzenie odpowiedniego kapitału dla Twoich dzieci.

Zbyt wąski zakres ochrony ubezpieczeniowej

Częstym błędem w przypadku osób decydujących się na wybór ubezpieczenia na życie jest wybór podstawowego wariantu, jaki oferuje ubezpieczyciel. Choć cena takiego produktu będzie niższa i przez to polisa może okazać się bardziej atrakcyjna, w rzeczywistości chroni nas tylko od kilku podstawowych ryzyk. W efekcie, nie możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela, jeśli dojdzie do zdarzenia, o którym nie ma mowy w zawartej umowie. Jeśli zależy Ci na tym, aby móc skorzystać z jak największego zakresu ochrony, a tym samym zyskać komfort i spokój, zwróć uwagę na dodatkowe opcje, jakie oferuje polisa. Często za niewielką dopłatą będziesz mieć do dyspozycji znacznie szerszy zakres usług.

Dodaj komentarz