Wakacje to czas, kiedy oferta wypożyczalni samochodowych cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Samochód możemy wynająć zarówno do poruszania się na terenie Polski, jak i na wyjazd zagraniczny. Osoby planujące wynajem auta na wakacje powinny jednak bardzo uważnie podejść do kwestii wyboru wypożyczalni. Na co w ofercie wypożyczalni warto zwracać uwagę poszukując samochodu do wynajęcia na wakacje?

Kto może wypożyczyć samochód i z niego korzystać?

Oferta wypożyczalni samochodowych jest skierowana wyłącznie do klientów dysponujących ważnym prawem jazdy. Oznacza to, że wypożyczyć samochód może każda osoba, która umie prowadzić samochód oraz posiada uprawnienia. Warto jednak mieć świadomość, że niektóre wypożyczalnie udostępniają swoje pojazdy tylko osobom w określonym wieku – najczęściej warunkiem jest ukończone 21 lat. Nie oznacza to, że młodsi kierowcy nie mogą skorzystać z ich oferty – muszą się jednak liczyć z koniecznością wniesienia dodatkowej opłaty.

Istotną kwestią jest również to, kto może prowadzić wypożyczony samochód. Na wakacje najczęściej wybieramy się całą rodziną, a dłuższe trasy planujemy tak, że dzielimy się czasem prowadzenia samochodu między wszystkich uczestników posiadających prawo jazdy. Z zasady, wynajęty samochód może prowadzić tylko osoba wypożyczająca. Istnieje jednak możliwość upoważnienia innych kierowców, których dane należy zgłosić najpóźniej w dniu odbioru auta.

Wypożyczenie samochodu

Wypożyczony samochód, a wyjazd nim poza granice Polski

Większość profesjonalnych wypożyczalni samochodowych pozwala na poruszanie się oferowanymi przez siebie pojazdami zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami. W praktyce oznacza to, że bez większego problemu możemy wynająć auto we własnym mieście i ruszyć nim w drogę do innego kraju. Warto jednak sprawdzić, do których krajów możemy jechać, a jeśli naszego miejsca docelowego nie ma wśród nich, skontaktować się z infolinią wypożyczalni. Za korzystanie z samochodu poza granicami Polski będziemy musieli uiścić niewielką opłatę dodatkową.

Planując wyjazd zagraniczny, warto także zwrócić uwagę na jeszcze jeden, istotny szczegół – tzw. limity kilometrów. W większości profesjonalnych wypożyczalni online limity kilometrów nie obowiązują podczas poruszania się po Polsce. W efekcie, możemy przejechać wynajętym autem tyle kilometrów, ile chcemy i nie będzie się to wiązało z żadną dodatkową opłatą. W przypadku wyjazdów zagranicznych może obowiązywać natomiast limit, który zazwyczaj jest liczony już od pierwszego dnia korzystania z samochodu.

Warto także wiedzieć, że niektóre wypożyczalnie pozwalają na odbiór wynajętego samochodu w dowolnym, wskazanym przez klienta miejscu. W wypożyczalni internetowej Express możliwy jest zarówno odbiór auta w jednym z oddziałów i punktów na terenie całej Polski, jak i pod ustalonym adresem. Ta druga opcja pozwala na korzystanie z wynajętego samochodu tuż po wyjściu z dworca, lotniska lub hotelu. Z pełną ofertą wypożyczalni Express oraz listą punktów odbioru na terenie Krakowa można zapoznać się na stronie: https://www.express.pl/pl/firma-express/oddzialy-i-punkty-wydan/krakow.

Dodaj komentarz