W prowadzeniu biznesu samochód pełni bardzo ważną funkcję. Nie tylko jest to środek transportu do miejsca pracy, lecz również jest potrzebny podczas wykonywania czynności służbowych. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem samochodu z wypożyczalni. Rozwiązanie to jest dla nich wygodne i ekonomiczne. Wynajem samochodów jest od dawna popularny w krajach Europy Zachodniej, a obecnie coraz bardziej również w Polsce, szczególnie w dużych miastach.

W jaki sposób wynająć auto?

Wynajęcie samochodu z wypożyczalni jest bardzo proste. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele znanych, godnych zaufania firm zajmujących się wynajmem pojazdów. Zanim wybierzemy wypożyczalnię warto zapoznać się z warunkami rezerwacji, cennikiem, dodatkowymi opłatami i oferowanymi udogodnieniami. Wiele firm posiada własną stronę internetową, dzięki której możemy szybko poznać warunki wynajmu pojazdu oraz zarezerwować auto online. W ten sposób wszystko przebiega szybko, sprawnie i bezproblemowo. Dopełnienie wszelkich formalności trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Jeśli znajdziemy odpowiadającą nam wypożyczalnię, wystarczy wybrać właściwy model samochodu, zarezerwować go (telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie firmy) oraz ustalić szczegóły dotyczące czasu wynajmu i ewentualnych kosztów dodatkowych. Samochód odebrać można zarówno z wypożyczalni, jak również z ustalonego indywidualnie miejsca. Ważne jest, aby przed odbiorem pojazdu spisać protokół, dotyczący stanu auta. W momencie zwrotu samochodu, pracownik wypożyczalni dokonuje weryfikacji jego stanu. Osoba chcąca wypożyczyć auto musi być pełnoletnia i posiadać ważny dowód tożsamości lub paszport. Umowa sporządzana jest na określony czas np. dni lub godziny i uwzględnia jakie opłaty będą naliczane.

Wynajem samochodów

Wynajem samochodów – zalety

Wynajem samochodów osobowych, a także większych gabarytowo pojazdów, posiada wiele zalet i jest atrakcyjny dla biznesmenów i przedsiębiorców. Jedną z głównych zalet tego typu rozwiązania jest szybkość realizacji. Umowę z wypożyczalnią podpisać można tego samego dnia lub dokonując wcześniejszej rezerwacji, jeśli chcemy wypożyczyć konkretny model samochodu. Wszelkie formalności nie sprawią żadnych problemów, oprócz tego nie trzeba zajmować się takimi kwestiami, jak przeglądy, ubezpieczenia i naprawa usterek. W razie jakichkolwiek problemów, wypożyczalnia zaoferuje nam auto zastępcze oraz niezbędne wsparcie techniczne. Jedyne, o co należy zadbać to uzupełnienie paliwa i utrzymanie czystości w pojeździe.

Leasing, wynajem długoterminowy, wynajem na minuty

W dzisiejszych czasach nie ma konieczności wykupu samochodu na wyłączność. Jest bowiem wiele innych możliwości: leasing, wynajem długoterminowy lub wynajem pojazdu na minuty. Dla przedsiębiorców są to rozwiązania opłacalne i ekonomiczne. Leasing jest dobrym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, po zakończeniu umowy będą oni mogli bowiem nabyć pojazd za symboliczną wartość. Długoterminowy wynajem samochodu oparty jest na kontrakcie i stałych ratach miesięcznych, pokrywających większość opłat. Niezwykle ciekawą, nową opcją jest wypożyczenie samochodu na minuty. W przypadk uwielu firm włąśnie to rozwiązanie okazuje się najbardziej komfortowe i opłacalne. Koszt wynajmu zależy od czasu korzystania z pojazdu i przejechanych kilometrów. O nic więcej nie trzeba się martwić, można po prostu cieszyć się przyjemną jazdą.

Artykuł powstał we współpracy z Traficar – https://www.traficar.pl.

Dodaj komentarz