Wybierasz się do sklepu i widzisz, że każdy płaci w inny sposób? Nowoczesna technologia sprawia, że możliwości na zrealizowanie płatności jest naprawdę wiele. Jeszcze kilkanaście lat temu jedyne, co było dostępne to gotówka, jednak obecnie mamy do dyspozycji nie tylko karty, ale również zegarki i telefony. Jak to możliwe? Tego dowiesz się zapoznając się z naszym poradnikiem. Dodatkowo podpowiadamy, która z metod płatności jest najwygodniejsza i cieszy się największą popularnością.

Płatność gotówką – czy ktoś jeszcze się na to decyduje?

Starsze osoby najczęściej decydują się na płacenie gotówką jednak od tego sposobu już od dawna się odchodzi. Wydawać się to może niemożliwe, ale zdaniem specjalistów za kilka, kilkanaście lat możliwe jest to, że płatność gotówką stanie się niemożliwa. To jednak bardzo odległe czasy, ponieważ nadal jest wiele miejsc, gdzie można płacić tylko w taki sposób. Można więc odetchnąć spokojnie, ponieważ zanim nowoczesna technologia wyprze tradycyjne metody płatności minie jeszcze sporo czasu. Jednak czy to bezpieczny sposób na zapłacenie za swoje zakupy? Niestety nie, a w szczególności w obecnych czasach. Podawanie sobie pieniędzy z ręki do ręki może prowadzić do szybkiego przekazania bakterii i wirusów, które są niebezpieczne dla zdrowia.

Płatność kartą – wygoda i komfort w każdym sklepie

Jednym z najpopularniejszych sposobów na płacenie za zakupy jest korzystanie z karty. Jest to płatność bezgotówkowa, a co za tym idzie bezdotykowa. W ten sposób można zmniejszyć kontakt ze sprzedającym, dzięki czemu dba się o zdrowie swoje i innych. Dodatkowo jest to bardzo komfortowy i łatwy sposób na zapłacenie. Nie trzeba liczyć pieniędzy przy kasie, ponieważ określona kwota zostaje pobrana z prywatnego konta co do każdej złotówki, a nawet grosika. Tak więc jest to oszczędność czasu. Nie trzeba też martwić się, że w portfelu znajduje się sporo gotówki, co naraża na jej zgubienie lub zwiększa ryzyko kradzieży.

Płatność telefonem lub zegarkiem – czy to możliwe?

Nowoczesne sposoby na płacenie, które zazwyczaj wybierane są przez osoby młode i dobrze zaznajomione z technologią to płatność telefonem i zegarkiem. Ta pierwsza metoda znana jest już od kilku lat i decyduje się na nią coraz więcej osób, a to dzięki temu, że do sklepu można wybrać się bez portfela. Druga pojawiła się dość niedawno i nie cieszy się tak dużą popularnością.

Wybierz dla siebie najlepszy sposób na regulowanie płatności i zadbaj o swoje finanse.

Dodaj komentarz