Potrzebujesz szybkiej gotówki, ale tradycyjny kredyt odpada? Jesteś wpisany w BIK i KRD, dlatego żaden bank nie chce udzielić Ci pożyczki? Powinieneś zastanowić się nad pożyczkami pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania! Ten łatwy i szybki sposób na gotówkę zyskuje na popularności. Dlatego jeżeli potrzebujesz gotówki, koniecznie zainteresuj się tym artykułem!

Pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania – Wymagania, które należy spełnić

Wybierając się do banku po tradycyjny kredyt, musimy liczyć się z mnóstwem formalności i zaświadczeń, które potrafią przyprawić o ból głowy. W przypadku  zupełnie inaczej! Wymagania nie są trudne do spełnienia, a tzw. “papierkowa robota” jest minimalna! Zanim jednak przejdziemy do omówienia wymagań, które należy spełnić, opiszemy, na czym polega pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania.

Aby, otrzymać taką pożyczkę będziemy musieli posiadać samochód, który będzie zastawem. Jest to zabezpieczenie pożyczkodawcy w przypadku, gdybyśmy nie spłacali rat kredytu. Oczywiście nie będzie problemu z użytkowaniem pojazdu, dlatego nie musimy się martwić o dojazdy do pracy czy odwożenie dzieci do szkoły. Warto mieć na względzie, że im wyższa wartość samochodu, tym wyższa kwota gotówkowa, którą otrzymamy. Ta forma zastawu staje się coraz bardziej popularna, ponieważ jest o wiele bezpieczniejsza niż zastawienie nieruchomości, którą w razie kłopotów ze spłatą, możemy stracić. To też ważna zaleta takiej pożyczki, ponieważ nie tracimy dachu nad głową.

Lista Wymagań, które należy spełnić

Wymagania, które należy spełnić, są nadzwyczaj proste i duża część osób, które chcą zaciągnąć kredyt, będą w stanie je spełnić. Poniżej znajdziecie listę wymagań do spełnienia, aby otrzymać pożyczkę pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania.

  • Musimy być pełnoletni i posiadać ważny dowód osobisty,
  • Samochód nie może być uznany za stary (z wyjątkiem samochodów zabytkowych i kolekcjonerskich),
  • Auto nie może posiadać więcej niż jednego właściciela,
  • Samochód musi być sprawny, posiadać ważny przegląd techniczny oraz OC/AC
  • Musimy posiadać dowód rejestracyjny pojazdu

Gdy spełniamy powyższe warunki i zdecydowaliśmy się na taki rodzaj pożyczki, pozostaje nam złożenie odpowiedniego wniosku. Ten możemy złożyć przez internet, albo w placówce parabanku. Gdy otrzymamy zgodę od pożyczkodawcy, zostaje nam tylko ostatni krok do otrzymania gotówki!

Pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania – Formalności

Po zaakceptowaniu naszego wniosku przez pożyczkodawcę zostaniemy przez niego poproszeni, o wpisanie kredytobiorcy jako współwłaściciela. To jest zabezpieczenie parabanku przed brakiem spłat rat kredytu. Aby to zrobić, będziemy musieli udać się do najbliższego wydziału komunikacji, w którym dostaniemy wniosek do wypełnienia. Po złożeniu odpowiedniego wniosku otrzymamy potwierdzenie wpisu. Z tym wpisem wracamy do kredytodawcy. Jeżeli wszystkie kroki wykonaliśmy dobrze, pozostaje nam czekać na gotówkę, którą otrzymamy w ciągu 24 godzin od zaakceptowania wniosku!

Wniosek oraz ofertę pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania, znajdziesz na https://autokapital.pl

Dodaj komentarz