O naszych czasach można powiedzieć bardzo wiele różnych rzeczy, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Z całą pewnością jednak nie możemy stwierdzić, że są one stabilne – nasza codzienność zmienia się bardzo szybko, przez co nigdy nie możemy być w stu procentach pewni nadchodzących miesięcy. Warto więc się jakoś zabezpieczyć na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń. W jaki sposób polisa na życie i poduszka finansowa mogą nam w tym pomóc i czy da się połączyć oba te rozwiązania w jedno?

Polisa na życie – najlepsza ochrona na niepewne czasy

Biorąc pod uwagę tempo zmian w naszym życiu nie możemy nigdy być pewni odnośnie tego, co przyniesie nam przyszłość. Niestety dotyczy to także naszego życia zawodowego. W wielu przypadkach może dojść do takich sytuacji, kiedy utracimy nagle nasze źródło dochodu. Wpływ mogą mieć na to upadające przedsiębiorstwa, redukcja etatów czy inne niespodziewane sytuacje, które będą zupełnie niezależne od nas.

Warto odpowiednio zabezpieczyć się przed skutkami takich zdarzeń, a jednym z możliwych rozwiązań może być tutaj polisa na życieWbrew powszechnej opinii, że ten produkt ubezpieczeniowy umożliwia jedynie otrzymanie odszkodowania przez rodzinę w wypadku śmierci ubezpieczonego, jego zakres jest znacznie szerszy i utrata zarobków to jedna z sytuacji, kiedy również będziemy mogli otrzymać od ubezpieczalni odpowiednią pomoc.

Czym jest poduszka finansowa?

Kolejnym sposobem na zabezpieczenie się na trudniejsze okresy w naszym życiu może być tak zwana poduszka finansowa. Jest to pewna suma oszczędności, którą trzymamy w jednym miejscu i nie ruszamy, jeśli nasza sytuacja finansowa nie stanie się naprawdę trudna. Zdecydowanie warto zwrócić na to uwagę, gdyż poduszka finansowa może zapewnić nam bardzo dużo korzyści.

Pomijając oczywistą korzyść, jaka idzie w parze z poduszką finansową, czyli zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych i pilnych wydatków, to jej posiadanie daje nam przede wszystkim stabilność. Nie będziemy musieli liczyć skrupulatnie każdej złotówki na zakupach, gdyż będziemy mieć świadomość, że w najgorszym wypadku skorzystamy z oszczędności zgromadzonych wcześniej.

Polisa na życie i poduszka finansowa – czy da się je połączyć?

Zarówno polisa na życie, jak i poduszka finansowa to bardzo dobre pomysły, które możemy wdrożyć do swojego życia, aby zachować lepszy poziom bezpieczeństwa. Czy można je ze sobą połączyć? Okazuje się… że tak i to w formie specjalnego rodzaju polisy na życie, czyli ubezpieczenia oszczędnościowego.

Ubezpieczenie z dodatkową opcją oszczędzania na dowolny cel działa w następujący sposób – każda składka, jaką płacimy ubezpieczalni jest dzielona na dwie części. Pierwsza z nich idzie na poczet kosztów związanych z polisą, natomiast pozostała kwota trafia na dedykowane konto oszczędnościowe. W ten sposób po zakończeniu trwania okresu ochrony będziemy dysponowali kapitałem, który bez problemów będziemy mogli wypłacić i wydać w dowolny sposób. To świetna opcja dla każdej osoby, która chciałaby zabezpieczyć się na wypadek różnych nieprzewidzianych wydarzeń.

Dodaj komentarz