Nawet jeżeli posiadamy dobrze płatną pracę, która umożliwia nam na zaspokajanie swoich wszystkich potrzeb, a przy tym na osiągnięcie godnego poziomu życia, może się zdarzyć, że będziemy nagle potrzebowali zastrzyku dodatkowej gotówki. Jest to całkowicie normalne, ponieważ różnych sytuacji nie da się po prostu przewidzieć lub też w danym momencie po prostu nie będziemy mogli sobie pozwolić na jednorazowe wydanie większej sumy. Warto zatem rozważyć wówczas pożyczkę – tylko czy przy staraniu się o nią trzeba wykazać swoje dochody?

Dochody a pożyczka w banku

Kiedy potrzebujemy pożyczki, niemal zawsze w pierwszej kolejności zwracamy się w kierunku banku. W oczach wielu klientów to właśnie ta instytucja jest najbardziej godna zaufania, w związku z czym liczymy nie tylko na udzielenie stosownego wsparcia, ale także na swoje bezpieczeństwo. Rzeczywiście warto na początku postarać się o uzyskanie pożyczki w wybranym banku, szczególnie jeśli natkniemy się na korzystną ofertę. Trzeba mieć jednak na uwadze, każda instytucja tego typu skrupulatnie sprawdzi, czy jesteśmy wiarygodnymi kredytobiorcami. Co to oznacza w praktyce? Oprócz skrupulatnie wypełnionego wniosku zostanie dokładnie zweryfikowana nasza historia kredytowa oraz to, czy widniejemy w Krajowym Rejestrze Dłużników. Dodatkowo będziemy musieli przedstawić zaświadczenia dotyczące naszych obecnych dochodów.

Co pozwala bankowi prześledzić nasze zarobki? Wiele zależy od indywidualnych wymogów danej placówki. Może to być kopia umowy, dokument wystawiony przez pracodawcę, wyciąg z rachunku bankowego, a nawet zeznanie podatkowe za miniony rok. Jeśli zatem nie chcemy przedstawiać tak szczegółowych danych, to musimy liczyć się z tym, że prawdopodobnie bank wyda decyzję odmowną. Czy jest na to jakiś sposób?

Pożyczka na oświadczenie – na czym polega?

Alternatywą może być tzw. pożyczka na oświadczenie. Jest to rozwiązanie dla tych osób, które wolałyby nie udostępniać informacji na temat swoich zarobków, szczególnie jeśli pochodzą one z mniej konwencjonalnych źródeł, a także tych, które nie chcą, aby pracodawca został poinformowany o to, że starają się o pożyczkę. Tego typu pożyczka polega na tym, że dostarczamy podpisane oświadczenie potwierdzające uzyskiwanie dochodów bez konieczności uwzględniania takich detali, jak chociażby ich źródło.

Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie wystarczy ten jeden dokument, by pokazać się jako godny zaufania pożyczkobiorca. W dalszym ciągu konieczne będzie zweryfikowanie chociażby naszej historii kredytowej, ponieważ w tej sposób instytucja, która ma nam udzielić pomocy finansowej, uzyskuje gwarancję, że rzeczywiście spłacimy zobowiązanie.

Gdzie szukać ofert takich pożyczek? Przede wszystkim w firmach pozabankowych, które zajmują się taką działalnością. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wnioskować o takie wsparcie w banku – jest to oczywiście jedna z opcji, choć trzeba mieć świadomość, że zawsze w przypadku tego typu produktów możemy starać się o niezbyt wysoką kwotę. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: https://faktykrakowa.pl/20201209333872/co-to-znaczy-pozyczka-na-oswiadczenie.

Dodaj komentarz