Podstawowym zadaniem i obowiązkiem każdego rodzica, jest zapewnienie swojemu dziecku jak najlepszej przyszłości finansowej. Obecny świat bardzo szybko się zmienia, ma to jednak swoje plusy, skoro mówimy o oszczędzaniu na przyszłość – na rynku można znaleźć wiele propozycji dla osób, które szukają skutecznej inwestycji dla swoich dzieci. Kiedyś w takiej formie często decydowano się na książeczki oszczędnościowe czy lokaty, nie jest to jednak obecnie najlepszym możliwym pomysłem. Na jakie instrumenty finansowe warto więc postawić, jeśli chcemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepszą i spokojną przyszłość?

Stosunek dzieci do pieniędzy – najlepiej uczyć je od małego

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że każda inwestycja dla dzieci ma rację bytu tylko wtedy, jeśli zbudujemy wśród nich właściwą świadomość odnośnie finansów i tego jak pomnażać swoje oszczędności. Jest to o tyle istotne, że nasze pociechy nie mają takiej wiedzy i doświadczenia jak my, co może spowodować, że szybko utracą one wszystkie oszczędności, które zbieraliśmy dla nich w pocie czoła. Jeśli chcemy uniknąć takiego scenariusza, powinniśmy zająć się edukacją finansową naszych dzieci jak najwcześniej. O tym, jak powinniśmy rozmawiać z dziećmi o pieniądzach, aby odniosło to pożądany efekt, można przeczytać pod tym linkiem: zyciepabianic.pl/styl-zycia/edukacja-finansowa-dzieci-jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-pieniadzach.html. No dobrze, skoro ten aspekt mamy już wyjaśniony, przejdźmy teraz do kwestii samych inwestycji. W co warto włożyć pieniądze, aby nasze dzieci miały ich więcej w przyszłości?

Kupno domu dla dzieci

Zakup nieruchomości dla dzieci jest zawsze dobrym pomysłem. Jeśli postawimy na to w momencie, kiedy nasze dziecko jeszcze nie znalazło się na świecie, możemy nawet skończyć spłacać zakup nieruchomości, zanim nasz syn lub córka, wejdą w wiek dorosły. Zapewni im to wręcz wymarzony start w dorosłym życiu, gdzie nie będą musiały ponosić żadnych kosztów z wynajmem i długo odkładać, zanim w końcu trafią „na swoje”. Nawet jeśli nasze dziecko postanowi opuścić nasze miasto, dom będzie można wynająć lub sprzedać. No i oczywiście, nie bez znaczenia jest stale rosnąca cena nieruchomości.

Ubezpieczenie na życie z opcją odkładania części składek

Obecnie na rynku ubezpieczeń funkcjonują produkty, które są w stanie połączyć standardowe korzyści, które płyną z posiadania ubezpieczenia na życie, z oszczędzaniem pieniędzy. Jak to działa? Po zakupie polisy, która zakłada wypłatę nam odszkodowania w razie nieszczęśliwych wypadków, opłacamy jej składki. Część z nich trafia na specjalne subkonto, z którego możemy je wypłacić po okresie trwania polisy. W ten sposób, pieniądze wydane na poczet składek wracają do nas, jeśli nie wydarzy się nic, co przewidują ogólne warunki ubezpieczenia. Jest to o tyle ciekawa opcja, że kosztuje zdecydowanie mniej niż nieruchomość, zapewnia dodatkową ochronę nam i naszej rodzinie a na sam koniec dostaniemy jeszcze zwrot z tytułu tej inwestycji, który jest uzgadniany już na etapie zawierania umowy. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że pieniądze trafią tam gdzie powinny, czyli do naszych dzieci.

Dodaj komentarz